Informace o nás

Příznivci tance a country hudby vítejte na naších stránkách.

Naše taneční seskupení Bernatský Klondajk  pracuje od roku 2007 a většinou se v něm pohybuje – a to krokem tanečním tak 5-6  párů. Jak už bylo naznačeno, náš repertoár je zaměřený na Country tance, jejichž choreografii si vytváříme sami. Snažíme se používat klasické figury, abychom tance přiblížili těm, kteří je znají třeba jen velmi málo, ale také předvedli něco trošku jinak pro ty, kteří jsou v tomto směru  zběhlí.

Ku příkladu jsou v našem tanečním deníčku zastoupeny  tance kruhové –  pro pokročilé známé jako  CIRCLE DANCE, tance řadové – CONTRA DANCE, čtverylky – SQUARE DANCE, dále  LINE DANCE – zde tančí samostatní tanečníci určitou sestavu, ROUND DANCE – párové tance, které se tancují po obvodu sálu. Zatančíme Vám třeba Bonfire dance ( Irský kolový tanec, tradičně se tančil kolem ohně  v předvečer svatého Jana) nebo vás naučíme  Rufuse, Virginii Reel nebo jednoduchou, ale oblíbenou Zuzanu.

A co že jsou to Country tance?

Jen velmi stručně: jsou to lidové tance, vyznačují se formacemi párů, střídáním tanečníků a samozřejmě specifickou  hudbou.. Kořeny country tanců nalezneme v Evropě . Největší vliv měly anglické, irské, skotské a francouzské tance. Při osídlování amerického kontinentu osadníci s sebou mimo jiné přinášeli i kulturní zvyky své původní vlasti. Složité tance se v Americe zjednodušily, objevily se nové, jednodušší figury, upustilo se od složité etikety a tancování se stalo opravdu lidovou zábavou. Zpět do Evropy se country tance dostaly přibližně v padesátých letech  minulého století. Mezi country tance jsou  řazeny také irské,  staroanglické, skotské, mexické a některé další druhy tanců. Tyto tance se stále vyvíjejí a můžete si zatančit jak klasické country nebo moderní line dance nebo se  naučit něco náročnějšího jako například  step = Clogging.

V současné době má Bernatský Klondajk šest vystupujících párů a při vystoupeních předvádějí několik druhů country tanců.

Vystupujeme na různých společenských, ale i soukromých akcích.

Zveme všechny příznivce společenského tance na „Taneční kurz nejen pro začátečníky“

 

Celkem 10 tanečních večerů bude probíhat každou středu v sále kulturního domu v Bernarticích nad Odrou.

Zahájení kurzu je naplánované od října 2019.

Průvodcem společenskými tanci bude taneční mistr VLASTIMIL TUMPACH.

Cena kurzu (10 lekcí) je 1800,- Kč za taneční pár, platba do 20. 9. 2019.

Přijďte se pobavit a natrénovat společenské tance na taneční sezónu 2020.

 

Závaznou přihlášku si vyžádejte u kteréhokoliv člena Bernatského Klondajku

nebo na e-mailové adrese: bernatsky.klondajk@seznam.cz

Závaznou přihlášku najdete také na našich www stránkách:

https://bernatsky-klondajk.webnode.cz/